Hiszpania

Hiszpańska Salsa

Costa De La Luz

Dzisiaj zajmiemy się krajem który jest jednym z największych na półwyspie Iberyjskim. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że Hiszpania to jeden z najpiękniejszych krajów na świecie. Mało tego kto z płci męskiej przechadzając się po plażach, czy też po ulicach nie obejrzał by się za piękną hiszpanką?

Z drugiej strony, która kobieta nie obróciła by się widzą przystojnego Pana z Hiszpanii. To w tym kraju mamy też jednych z najlepszych piłkarzy na świecie. Jednak dzisiaj chcę się skupić na zupełnie innym aspekcie. Wśród większości miejscowości w tym pięknym kraju na dłuższą uwagę zasługuje Costa de la Luz, które oryginalnie jest określane jako „Wybrzeże Światła”. Skąd taka nazwa, nie z przypadku. W tym miejscu słońce świeci przez 365 dni w roku. Jak dla mnie idealne miejsce, mógłbym tam zamieszkać. Oczywiście miejsce to jest w pełni zorganizowane pod turystów. Obejmuje obszar wybrzeża atlantyckiego od Gibraltaru aż po ujście rzeki Gwadiany.

Znajdziemy na miejscu dobrze znane kąpielisko wśród turystów. Niestety jeżeli jesteśmy nastawieni na wyjazd w miejsce gdzie mamy wielkie obiekty hotelowe z ogromną powierzchnią użytkową. To nie w tym miejscu. Jednak tutejszy urok tego miejsca jest nie zapomniany. Region jest usytuowany w zachodniej części Andaluzji. Przede wszystkim oferta tamtejsza skierowana jest dla tych, którzy pragną poznać prawdziwą Hiszpanię. Możemy na miejscu znaleźć popularne kurorty Algeciras, Tarifa, Islantilla, El Rompido, Isla Cristina czy Punta Umbria. Możemy również znaleźć wiele zabytków, które zapierają dech w piersiach. Nie da się tego wszystkiego opowiedzieć słowami. Należy tam po prostu pojechać.

Komentarze wyłączone.