Hiszpania

Hiszpańska Salsa

La Palma

Przeniesiemy się na chwilę z lądu na wyspę. Jak większość z Was pewnie wie, Hiszpania to nie tylko ląd. Mamy też do czynienia z licznymi wyspami. Dla przykładu jak dla mnie jedną z piękniejszych wysp, które przynależą do Hiszpanii do wyspa La Palma, której pełna nazwa brzmi Sam Miguel de La Palma. Wymiary wyspy to ok. 42 km długości i ok. 28 km szerokości, natomiast najwyższy szczyt Roque de los Muchachos sięga aż na 2426m, z tej racji jest uważana za najbardziej stromą wyspę świata.

Teren niestety nie pozwolił na to aby rozwinęła się tutaj masowa turystyka. Więc w dalszym ciągu La Palma to miejsce dla turystów, którzy nie chcą leniwie leżeć na plaży czy też na terenie hotelu. Ta wyspa niesie ze sobą wiele tajemnic, które można odkrywać każdego dnia. Wyspa dzięki swojemu ukształtowaniu idealnie nadaje się do wędrówek górskich. Nawet jeżeli ktoś nigdy nie lubił takiego typu rozrywki. Od momentu zwiedzania gór na La Palmie będzie to jego ulubiony sposób rozrywki. Dlaczego? Niesamowite widoki, które zapierają dech w piersiach. Oczywiście szlaki są bardzo dobrze przygotowane dla turystów chętnych wrażeń. Szlaki oczywiście z różnymi poziomami trudności.

Każdy znajdzie coś dla Siebie. Jeżeli jeszcze nie doświadczyliście na własnej skórze powiedzenia „chodzę z głową w chmurach”. Wybierając się na La Palma macie możliwość to spełnić. Jeżeli nie jesteście zaawansowanymi alpinistami, nic nie szkodzi. Jest możliwość podjechania autem prawie pod sam szczyt. Jedyne utrudnienie to droga w kształcie serpentyny. ale za to po drodze możemy zastać zadbane wioski z łaciatymi domkami. Jest to naprawdę piękne miejsce, które warto zobaczyć.

Komentarze wyłączone.