Hiszpania

Hiszpańska Salsa

Madryt

Czy jest ktoś kto nie słyszał o tym pięknym miejscu, które zwie się Madryt? Bardzo powszechne i znane przysłowie, „życie jak w madrycie”. Każdy chyba to zna. Jednak po mimo tego, że większość osób kojarzy to miejsce czy to ze zdjęć, telewizji, opowiadań. Przybliżymy jak Madryt wygląda. Madryt to obszar pełen placów, długich i szerokich bulwarów oraz pięknych fontann. W Madrycie wszystko jest duże i monumentalne, oczywiście wiąże się to z tym, że jest to miasto królewskie.

Jeżeli chcemy zobaczyć najważniejsze zabytki i atrakcje Madrytu musi się wybrać na prawo od rzeki Manzanares. Prawie przy samym brzegu ukarze na się Pałac Królewski, który jest oficjalną siedzibą monarchy. Po wschodniej części Pałacu znajduje się Teatr Królewski wraz z główną sceną operową Madrytu. Na Państwa uwagę na pewno powinna zasłużyć północna część pałacu, gdzie znajdziemy wzgórze Principe Pio, na którego szczycie wznosi się wspaniała egipska Świątynia Debod z II w.p.n.e. Została ona podarowana Hiszpanii w 1968 r. Był to wymiar wdzięczności za pomoc udzieloną podczas ratowania świątyni nubijskich podczas budowy Wysokiej Tamy Asuańskiej. Nieopodal Pałacu biegnie jedna z głównych osi komunikacyjnych Madrytu, na której znajdują się rozległe bulwary. Jednym z najbardziej interesujących jest tu bulwar Paseo del Prado.

Te trzy muzea posiadają kolekcje dzieł sztuki od czasów antycznych po te nam współczesne. Do Paseo del Prado przylega także ulubiony teren wypoczynkowy mieszkańców Madrytu Park Retiro. Na plaza de Cibeles znajduje się wspaniała, XVIII – wieczna Fontanna Cibeles oraz Palacio de Cibeles, obecnie stanowi siedziby władz miejskich. Natomiast na Plaza de Canovas del Castillo wznosi się z kolei Fontanna Neptuna.

Komentarze wyłączone.