Hiszpania

Hiszpańska Salsa

Majorka – Turystyczna wyspa

Świat roi się od pięknych miejsc, zapierających dech w piersiach widoków. Myśląc o wypoczynku i wakacjach, widzimy obraz piaszczystej plaży, wysokich palem, magicznych nadbrzeży, czasem pięknych klifów i szczytów wzgórz. Takim właśnie miejscem jest Majorka, która jest największą hiszpańską wyspą archipelagu Balearów. Stanowi miejsce, w którym można fantastycznie się zrelaksować i odpocząć od trudności dnia codziennego.

Jest niczym bajka lub ziszczenie naszych marzeń – zakątek świata idealny dla turystów i jednocześnie najczęściej odwiedzany przez europejskich obieżyświatów. Miejsce, które trzeba odwiedzić to Palma de Mallorca, czyli jeden najważniejszych portów na Morzu Śródziemnym, stolica Balearów, która zasługuje na dokładne poznanie. Jest to piękne miasto z bajecznymi widokami i cudnymi zabytkami. Najważniejszym z nich jest masywna, gotycka katedra La Seu, czyli budowla sakralna Hiszpanii. Majorka słynie z bajecznych, pięknych plaż, zatem warto zobaczyć plaże Es Trenc, znajdującą się na południu wyspy i będąca rajem dla turystów spragnionych ciszy i spokoju.

Jeżeli kogoś interesuje zwiedzanie malowniczych miejsc w ruchu, to godna polecenia jest przejażdżka zabytkową kolejką Ferrovial de Soller. Jej trasa prowadzi z Palmy do Port de Soller i wiedzie w poprzek masywu Traumuntana, mijając pachnące gaje cytrusowe. Majorka jest niezaprzeczalnie jedną z najpiękniejszych turystycznych wysp na świecie. Jeżeli lubimy plażować, korzystać z promieni słonecznych w miejscu o malowniczym krajobrazie oraz poznawać niesamowite zabytki, to ta wyspa jest idealnym wyborem.

Komentarze wyłączone.