Hiszpania

Hiszpańska Salsa

Prowincja Katalonia

Dzisiaj przedstawię szóstą pod względem powierzchni i drugą pod względem populacji wspólnotę autonomiczną Hiszpanii. Szczegółowo to region geograficzny i kraina historyczna na Półwyspie Iberyjskim z ośrodkiem kulturalnym i administracyjnym w Barcelonie. Jeden z takich dość popularnych symboli Katalonii jest osioł, który jest symbolem mądrego i spokojnego, lecz z drugiej strony upartego dążenia do celu. Położenie Katalonii to północny – wschód Półwyspu Iberyjskiego.

Na północy graniczny z Francją i Andorą, na zachodzie z Aragonią i na południu z Walencją. W składzie Katalonii możemy wyróżnić cztery prowincję Barcelona, Gerona, Lérida i Tarragona. Stolicą Katalonii jest oczywiście piękna Barcelona, gdzie zamieszkuje 2/3 populacji. Nie każdy wie a do historycznej Katalonii należy również część Pirenejów Wschodnich we Francji. Granice prowincji zostały ustalone odgórnie przez władze hiszpańskie w roku 1833, bez uwzględnienia lokalnych uwarunkowań. Z tego powodu funkcjonują wyłącznie jako jednostki podziału terytorialnego Hiszpanii, nie są natomiast statutowymi jednostkami podziału Katalonii.

Wycieczkę do Katalonii zarezerwujesz w serwisie empiktravel.pl

W mediach i życiu codziennym komarki są podstawowym wyznacznikiem lokalizacji czy miejsca zamieszkania. W porównaniu z innymi wspólnotami Hiszpanii, kompetencje katalońskich komarek są szersze. Mam nadzieję, że przybliżyłem trochę to jak wygląda Katalonia. Jest to miejsce, które warto zobaczyć. Zróżnicowanie wszystkich zabytków. Piękne miejsce, które można odwiedzać bez końca. To jest właśnie Katalonia. Zachęcam do przyjrzenia się tematowi bliżej i najlepiej zdecydować się na wyjazd właśnie w ten rejon Hiszpanii.

Komentarze wyłączone.