Hiszpania

Hiszpańska Salsa

Słoneczne wybrzeża Costa Brava

Świat jest bardzo piękny z każdej strony, z której się na Niego spojrzy, jest to oczywiste, ponieważ świat jest tak duży i tak różnorodny, że każdy, absolutnie każda osoba na ziemi znajdzie coś dla siebie na tym świecie. Jest bardzo dużo ludzi na tym świecie, które uwielbiają podróżować i co jakiś czas, jak tylko mogą sobie na to pozwolić wybierają się w jakąś podróż, podczas której zwiedzają nowe zakątki tego pięknego świata. Jednym z takich miejsc, które warto odwiedzić z pewnością jest Costa Brava.

Jest to przepiękne miejsce, które znajduje się w Hiszpani, która z kolei przyciąga każdego roku bardzo dużą rzeszę turystów swoim cudownym, ciepłym klimatem i świetną atmosferą, jak również niepowtarzalnymi krajobrazami. Jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w tym niesamowitym kraju jest z pewnością Costa Brava. Nazwa ta tłumaczy się jako dzikie wybrzeże.

Polecamy Hotel: Villaggio Delle Orchidee

Costa Brava rozciąga się na powierzchni aż 60 kilometrów – poczynając od Barcelony, a kończąc aż przy granicy francuskiej. Kilkadziesiąt lat temu wybrzeże to, było uznawane za najpiękniejszy zakątek Hiszpanii, jednak obecnie rozwijająca się tam turystyka sprawiła, że miejsce to jest bardzo kojarzone z betonowym budownictwem niż z pięknym krajobrazem, jak to było w przeszłości. Jednak oznacza to oczywiście to, że Costa Brava jest wyłącznie pustynia betonową, ponieważ miłośnicy pięknej natury z pewnością znajdą tutaj niezwykle dużo niezwykle atrakcyjnych miejsc, które można podziwiać. Południowa część dzikiego wybrzeża przypomina już bardziej rozwijającą się aglomerację miejską. Z pewnością nie jest brak w tym rejonach sporej ilości hoteli, pensjonatów jak również bloków mieszkalnych.

Komentarze wyłączone.