Hiszpania

Hiszpańska Salsa

Teneryfa – Największa wyspa archipelagu wysp Kanaryjskich

Piękne miejsce w którym byłem i chciałbym wrócić jeszcze raz. Piękne widoki, które zapierają dech w piersiach. No i oczywiście najpiękniejsze plaże na świecie. Oczywiście mowa o pięknym miejscu czyli Teneryfie. Wyspy Kanaryjskie były zawsze marzeniem. Stało się to rzeczywistością. Teneryfa to należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim. To także największa i najludniejsza wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich tak chętnie odwiedzana przez turystów.

Niestety jest przykra wiadomość dla fanatyków zabytkowych budowli. Na Teneryfie nie znajdziemy starożytnych budowli, tak jak w przypadku innych miejsc w Hiszpanii. To wyspa dla tych, ‚którzy chcą wypoczywać w otoczeniu cudownej przyrody i oczywiście zaznać odrobinę luksusu. Tutejsze regiony turystyczne stanowią idealne miejsce dla wszystkich, tych którzy są spragnieni słonecznych dni, no i sportów wodnych. Gdzie nie brakuje ośrodków najwyższej klasy, które zapewniają nam takiego typu usługi. Część wyspy poleca się także zapaleńcom pieszych górskich wycieczek i windsurfingu. Każda pora jeżeli chodzi o wyjazd na Teneryfę jest dobra. Możemy być pewni, że zawsze wrócimy do domu z opalenizną. Zaznamy również pysznej kuchni, niedrogiego wina.

Należy również pamiętać o pięknych widokach i cudownym klimacie i hiszpańskim temperamencie. Jeżeli chodzi o ceny nie musi zaopatrywać się w dużą ilość gotówki. Waluta jaką musimy się posługiwać na dzień dzisiejszy to Euro. Język urzędowy to hiszpański, jednak bez najmniejszych problemów jesteśmy w stanie się porozumieć po angielsku oraz niemieckim. Największe miasta oraz stolica za jednym razem jest Santa Cruz de Tenerife.

Komentarze wyłączone.