Hiszpania

Hiszpańska Salsa

Zwiedzanie Barcelony

Barcelona jest magicznym hiszpańskim miastem. Posiada wiele niezwykłych miejsc i zakątków. Bardzo ciekawym obiektem zwiedzenia jest dzieło Gaudiego – Casa Batlló. Projekt symbolizuje smoka z legendy o Sant Jordim, istotnej dla kultury katalońskiej. Wewnątrz tego niesamowitego budynku znajdują się żyrandole i meble, których autorem jest również sam Gaudi, ponadto zapierający dech w piersiach kamieniołom, czyli Casa Milà La Pedrera.

Na większości pięter tej budowli znajdują się apartamenty. Tylko jedno piętro służy do dyspozycji zwiedzających. Kolejne dzieło wielkiego katalońskiego architekta i inżyniera secesyjnego, czyli nadmienionego wcześniej Gaudiego, jest park, który został zaprojektowany z myślą o wypoczynku dla wyższych sfer Barcelony. Znajduje się tam również muzeum, nazwane imieniem wielkiego Mistrza, który jest autorem również innego dzieła, czyli Sagrada Familia – secesyjnego kościoła w Barcelonie w Katalonii o statusie bazyliki. Budowla jest głównym osiągnięciem wielkiego architekta – miejscem, którego wręcz nie można nie zobaczyć będąc w Barcelonie.

Następne ciekawe miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w tym tajemniczym zakątku to magiczne fontanny – niesamowity widok i niezapomniana atmosfera. Nasze pociechy nuda nie dopadnie, ponieważ czeka na nie park atrakcji Tibidabo. Natomiast atrakcją dla nas, czyli starszych dzieci może być fabryka szampana Codorníu – niezaprzeczalnie ciekawy obiekt zwiedzania. To tylko niektóre z wielu atrakcji i magicznych miejsc Barcelony. Nie sposób wymienić wszystkich. Jedno jest pewne – każdy znajdzie coś dla siebie.

Komentarze wyłączone.